fot. Paweł Pawłowski/PAP

Wielkopolskie: aktywiści zablokowali koparkę na terenie odkrywki Tomisławice

Grupa aktywistów z Wielkopolski zablokowała w poniedziałek rano koparkę na terenie odkrywki węgla brunatnego Tomisławice należącej do Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Na miejscu jest już policja; rzecznik ZE PAK zapewnił, że działania aktywistów nie mają wpływu na bieżącą pracę kopalni.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak potwierdził, że rano na terenie kopalni pojawiła się grupa osób, część z nich wspięła się na koparkę doprowadzając do zatrzymania maszyny. Borowiak dodał, że w drodze są już policyjni negocjatorzy.

Rzecznik ZE PAK Maciej Łęczycki powiedział, że działania aktywistów nie utrudniają pracy kopalni.

„Aktywiści, którzy weszli na konstrukcję koparki rozwiesili transparent z żądaniami. Doszło do złamania prawa – wejścia na teren prywatny i próby zatrzymania produkcji. W tej chwili policja zabezpiecza teren, z protestującymi będzie też rozmawiał nasz przedstawiciel. Kopalnia realizuje normalny plan roboczy, działania ekologów nie utrudniają naszych działań. Jesteśmy zaskoczeni, że ten protest został wymierzony w ZE PAK, który jest bardzo aktywnie związany z procesem transformacji ekologicznej” – powiedział.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj