fot. twitter.com

Wielkopolskie: Trzej przedsiębiorcy ujęci przez CBA w sprawie obrotu fikcyjnymi fakturami

Trzej przedsiębiorcy zostali zatrzymani przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym obrotu fikcyjnymi fakturami VAT. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało już 12 osób.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał, że tym razem chodzi o uszczuplenia podatkowe mające sięgać 770 tys. zł. Śledztwo dotyczy wystawiania fikcyjnych faktur VAT z tytułu rzekomego obrotu częściami samochodowymi.

„Tym razem do sprawy zatrzymano trzech przedsiębiorców z Wielkopolski działających w branży samochodowej, na rzecz których wystawiano fikcyjne faktury VAT. Agenci CBA przeszukali także miejsca zamieszkania oraz ich miejsca pracy. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszą zarzuty posłużenia się nierzetelnymi fakturami w celu uszczuplenia należności publicznoprawnych na ponad 770 tys. zł” – podało CBA.

Do wyłudzeń skarbowych dochodziło w latach 2013-2018. Ustalenia śledczych wskazują, że firmy działające w branży samochodowej wystawiały faktury, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych.

Wartość faktur ujawnionych w toku śledztwa do chwili obecnej wynosi około 10 mln zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 12 osób.

CBA podało, że śledczy cały czas gromadzą i analizują materiały dowodowe.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl