fot. twitter.com

Wielkopolskie: Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą oszukującą metodą „na policjanta”

Do 12 lat więzienia grozi sześciu członkom zlikwidowanej grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od seniorów metodą „na policjanta” – poinformowała Prokuratura Krajowa. Podejrzani wyłudzili co najmniej 400 tys. zł od jedenastu osób.

Dział prasowy Prokuratury Krajowej przekazał, że grupa przestępcza została zlikwidowana dzięki wspólnym działaniom Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Oszuści działający na terenie m.in. Poznania, Warszawy i Gdańska zostali zatrzymani na początku czerwca.

Sześciu podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw oraz podawania się za funkcjonariusza publicznego.

„Jak ustalono w toku postępowania, sprawcy uczynili sobie z popełnianych przestępstw stałe źródło dochodu” – podała PK.

Decyzją sądu, podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Członkowie grupy dzwonili na numery stacjonarne wybierane z książki telefonicznej.

„Oszuści typowali ofiary wybierając imiona wskazujące na ich podeszły wiek. Podczas rozmowy telefonicznej z pokrzywdzonymi, sprawcy podając się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego oraz tworząc stosowaną legendę związaną z wykrywaniem przestępstw, nakłaniali swoich rozmówców do przekazywania pieniędzy” – podała Prokuratura Krajowa.

Według ustaleń śledczych, działając w ten sposób grupa wyłudziła co najmniej 400 tys. zł na szkodę 11 osób. Podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl