Poznań: Wielkanocne śniadania dla samotnych i ubogich

Ponad pół tysiąca samotnych, potrzebujących i ubogich osób w Poznaniu zasiądzie do wspólnego wielkanocnego stołu. Tradycyjne świąteczne śniadania w niedzielę wielkanocną przygotują Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.

„Na wielkanocnym stole nie zabraknie tradycyjnych potraw, czyli żuru, białej kiełbasy, szynki i jajek” – zapewnił zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Tomasz Ren.

Poprzedzony Mszą św. świąteczny posiłek, który odbędzie się w jadłodajni u sióstr elżbietanek zostanie przygotowany dla ok. 300 osób. Do stołu z potrzebującymi zasiądzie metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki.

Dla nas ważne jest, aby to szczególne śniadanie było okazją do bycia z drugim człowiekiem, do rozmowy, do wspólnego śpiewu. Caritas karmi ludzi ubogich i potrzebujących każdego dnia, a to śniadanie, choć bardzo szczególne, jest jedynie kolejną okazją do pomocy innym – powiedział ks. Tomasz Ren.

Śniadanie wielkanocne dla ponad 250 osób przygotowuje też Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka.

Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób samotnych, bezrobotnych i starszych, a także do rodzin, których nie stać na przygotowanie śniadania we własnym domu. Tradycyjne potrawy uzupełni oczywiście kawa i ciasto, zaś na dzieci czekać będą wielkanocne słodkości – powiedział współorganizator spotkania Edward Skoryna.

PAP/RIRM

drukuj