fot. gov.pl

Wiceszef MSZ: Zwróciłem się do wydawcy „Faktu” o przeprosiny

Zwróciłem się do Marka Dekana, prezesa polskiego oddziału koncernu RASP, wydawcy „Faktu”, o przeprosiny – poinformował we wtorek wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Nie dla prezydenta Andrzeja Dudy – ale dla niewinnych ofiar – zaznaczył.

„Zwróciłem się dziś do Marka Dekana, prezesa polskiego oddziału szwajcarsko-niemieckiego koncernu RASP, wydawcy «Faktu» o przeprosiny. Nie dla prezydenta Andrzeja Dudy – ale dla niewinnych ofiar, których prywatność została bez skrupułów podeptana, na potrzeby politycznej kampanii pretendenta do prezydentury” – napisał na Twitterze Paweł Jabłoński.

W minionym tygodniu w „Fakcie” opisano sprawę ułaskawienia przez prezydenta mężczyzny skazanego za przestępstwo seksualne na małoletniej córce. Akt łaski dotyczył skrócenia zakazu zbliżania do osób pokrzywdzonych. „Fakt” napisał, że prezydent „pomógł bestii, która seksualnie znęcała się nad własnym dzieckiem”.

We wtorek mec. Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta, poinformował, że złożył pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdy doznane przez klientki.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl