fot. PAP/EPA

Wicepremier Ukrainy: w Mariupolu pozostaje ponad 100 tys. osób, które muszą być ewakuowane

W otoczonym przez Rosjan Mariupolu, na południu Ukrainy, wciąż pozostaje ponad 100 tys. osób, które potrzebują ewakuacji – ogłosiła wicepremier Iryna Wereszczuk. Mer miasta Wadym Bojczenko przekazał, że sytuacja w Mariupolu jest nadal krytyczna, a w centrum toczą się walki uliczne.

Wicepremier Iryna Wereszczuk poinformowała, że według uzgodnień ze stroną rosyjską dziś ma się odbywać ewakuacja cywilów z miast objętych działaniami wojennymi na Ukrainie z wykorzystaniem 10 korytarzy humanitarnych. Dodała, że cywile starający się opuścić oblężony przez rosyjskie wojska Mariupol będą musieli korzystać z prywatnych samochodów, ponieważ Rosjanie nie przepuszczają autobusów przez punkty kontrole wokół miasta.

Mer Mariupola przekazał z kolei w państwowej telewizji, że po zapowiedziach Emmanuela Macrona, prezydenta Francji, dotyczących przedstawienia Rosji planu ewakuacji ludności cywilnej z Mariupola, rozmawiał na ten temat z francuskim ambasadorem na Ukrainie.

Wadym Bojczenko poinformował również, że sytuacja w Mariupolu jest nadal krytyczna, a na ulicach w centrum miasta toczą się walki.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl