fot. PAP/Radek Pietruszka

Wicepremier J. Sasin: Opozycja chce zbić kapitał na obawach związanych z koronawirusem

Zapowiedź kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej powołania wewnętrznego zespołu ds. monitorowania sytuacji w związku z koronawirusem pokazuje, że opozycja chce zbić kapitał polityczny na obawach związanych z pojawieniem się COVID-19 w Polsce – ocenił wicepremier Jacek Sasin.

„To pokazuje że kandydatka opozycji, czy szerzej w ogóle opozycja, dostrzega w tym zagrożeniu dla zdrowia Polaków świetną okazję do tego, żeby zbijać kapitał polityczny, to naprawdę nie tędy droga” – powiedział Jacek Sasin poproszony w radiowej Trójce o komentarz do zapowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która w środę zapowiedziała powołanie wewnętrznego kampanijnego zespołu do spraw monitorowania koronawirusa.

Wicepremier Sasin pytał co taki zespół miałby robić, czy konkurencyjnie działać w stosunku do instytucji państwa, czy zajmować się wzbudzaniem niepokoju.

„To jest działanie nieodpowiedzialne, działanie obliczone właśnie na to, żeby grać na emocjach, które są naturalne w tym przypadku bo wszyscy mają prawo, żeby się obawiać zagrożeń. Nie można na tym żerować, nie można żerować na tego typu obawach ludzkich i próbować wygrywać jakieś polityczne gierki” – powiedział wicepremier.

Dodał, że rząd chce współpracować z opozycją w związku z pojawieniem się koronawirusa w Polsce i w chronieniu Polaków.

„Chcemy współpracować w tym zakresie z opozycją, instytucje państwa będą współpracować. Ze strony pana premiera mamy chociażby zapowiedź spotkania (…) z przedstawicielami opozycji” – powiedział Sasin.

Informując w środę o stworzeniu wewnętrznego zespołu, Kidawa-Błońska powiedziała, że członkowie zespołu mają monitorować sytuację w związku z koronawirusem, sprawdzać czy wszystko prawidłowo działa, gdzie ewentualnie coś poprawić po to, aby wszyscy czuli się bezpiecznie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl