fot. facebook.com/jacek.sasin.1/

Wicepremier J. Sasin: Nie będzie zmiany podatków

Nie będziemy zmieniać ustawy budżetowej, nie będzie żadnych zmian w podatkach – zapewnił wicepremier Jacek Sasin pytany w „Super Expressie” o plany związane z kontynuacją przerwanego posiedzenia Sejmu po wyborach. Jak zaznaczył, porządek obrad jest przyjęty i nic nowego się tam nie znajdzie.

Jacek Sasin został także zapytany, z kim obstawiałby ewentualną koalicję, gdyby PiS nie uzyskało w nadchodzących wyborach samodzielnej większości.

Wtedy będzie rządzić opozycja. Jeśli PiS nie zdobędzie minimum 231 mandatów, to będzie rządzić zjednoczona anty-PiS opozycja” – powiedział wicepremier.

Dopytywany, czy PSL i Kukiz’15 (Koalicja Polska) nie dogada się z PiS, Jacek Sasin odpowiedział: „Absolutnie nie”. Stwierdzenie, że Paweł Kukiz uważa, że będą języczkiem u wagi po wyborach, skomentował: „Pod warunkiem, że w ogóle Kukiz lub ktokolwiek z jego ludzi znajdzie się w parlamencie. Bo ja obstawiam, że z tego aliansu Kukiza z PSL wejdą tylko ludzie z PSL”.

Wicepremier odniósł się również do wystawienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na premiera.

Kidawa-Błońska jest produktem marketingowym na kampanię wyborczą. Jestem w stanie założyć się (…) o wszystkie pieniądze tego świata, że gdyby opozycja wygrała wybory, to nie Małgorzata Kidawa-Błońska będzie premierem. Wszyscy znamy Grzegorza Schetynę i wiemy, że to nie jest człowiek, który tak łatwo oddaje władzę” – dodał Jacek Sasin.

Wicepremier na prośbę „SE” wytypował wynik wyborów do Sejmu.

PiS 50 proc., Koalicja (Obywatelska) 26 proc., Lewica 13 proc., PSL 7 proc., Konfederacja nie wchodzi – 4 proc.” – wskazał Jacek Sasin.

PAP/RIRM

drukuj