fot. PAP/ Leszek Szymański

Wiceminister P. Wdówik złożył życzenia osobom głuchym i niedosłyszącym

Chcę wam przede wszystkim życzyć tego, żebyście mogli żyć normalnie, żeby ta niepełnosprawność nie była czymś, co was ogranicza i uniemożliwia realizację planów – powiedział w niedzielę wiceminister rodziny Paweł Wdówik, zwracając się do osób głuchych i niedosłyszących.

Wiceminister rodziny i pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych w wystąpieniu wideo zamieszczonym w niedzielę na Twitterze resortu rodziny, pracy i polityki społecznej złożył życzenia osobom głuchym i niedosłyszącym z okazji Międzynarodowo Dnia Głuchych.

„Chcę wam przede wszystkim życzyć tego, żebyście mogli żyć normalnie, żeby ta niepełnosprawność nie była czymś, co was ogranicza, co wam uniemożliwia realizację planów” – powiedział wiceminister Paweł Wdówik.

„Życzę wam, żeby Polska była z każdym dniem coraz lepszym miejscem do spełniania waszych marzeń, do spełniania waszych pragnień, do odnajdywania się w waszym życiu jako obywatele, pracownicy, rodzice, małżonkowie. Żebyście mogli tutaj żyć jak najpełniej i jak najpiękniej” – dodał.

W niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych (ang. International Day for the Deaf), który ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy osób niesłyszących. Święto ustanowione w 1958 roku przez Światową Federację Głuchych obchodzone jest corocznie w ostatnią niedzielę września i stanowi początek Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, podczas którego na całym świecie organizowane są imprezy, kampanie i spotkania promujące prawa ludzi niesłyszących.

PAP

drukuj