fot. youtube.com

Wiceminister MSWiA: Polska Straż Graniczna wysoko oceniana w UE

Wszędzie gdzie pojawi się polska Straż Graniczna, jest ona wysoko oceniana, buduje pozycję Polski i to jest dla nas powodem dumy narodowej – powiedział w czwartek wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński.

„Chcę podziękować wszystkim, którzy mają swój udział w misjach realizowanych w Europie. Wszędzie gdzie pojawi się polska Straż Graniczna, jest ona wysoko oceniana, buduje pozycję Polski i to jest dla nas powodem dumy narodowej” – oznajmił wiceszef MSWiA podczas odprawy kadry kierowniczej Komendy Głównej Straży Granicznej.

Wiceminister podkreślił, że „zarówno w wymiarze codziennej służby, jak i w realizacji zadań związanych z wielkimi międzynarodowymi przedsięwzięciami, Straż Graniczna wypełnia swoje zadania bardzo dobrze”.

Jarosław Zieliński przypomniał, że obecnie realizowany jest drugi etap programu modernizacji służb mundurowych (np. w jego ramach w grudniu ubiegłego roku SG dostała 120 nowych samochodów).

Wiceminister MSWiA podkreślił, że choć program kończy się w 2020 r., to będzie „również trzeci krok unowocześniania służb MSWiA”, czyli program rozwoju, „który ma postawić bardzo mocno na kapitał ludzki”.

PAP/RIRM

drukuj