fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych migrantów na drodze S8

Na drodze krajowej S8 Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych migrantów. To osoby z Syrii, Iraku i Jemenu. Kierowcą ich auta był przebywający legalnie w Polsce obywatel Tadżykistanu.

Informacja o migrantach poruszających się po drodze krajowej S8 w czwartek przed południem trafiła do Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. O zdarzeniu została poinformowana również policja. Funkcjonariusze udali się we wskazanym kierunku.

Zatrzymani przed południem migranci to dwie osoby z Syrii, dwie z Iraku i jedna z Jemenu. Wszyscy są pełnoletni i posiadają białoruskie wizy. Auto z migrantami zostało zatrzymane ok. godziny 10.00 na ul. Toruńskiej w Warszawie.

Jak wynika ze wstępnej kontroli, osoby te przebywają w Polsce nielegalnie – poinformowała rzecznik nadwiślańskiego oddziału Straży Granicznej, por. Dagmara Bielec-Janas. Trwa weryfikacja tożsamości i autentyczności dokumentów zatrzymanych osób. Cudzoziemcy zostali przewiezieni do warszawskiej placówki Straży Granicznej w celu podjęcia kroków do ich powrotu za granicę.

Być może zatrzymani usłyszą zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy, ale na razie nieznane są okoliczności ich pobytu w Polsce. Cudzoziemcy czekają na przesłuchanie. Zatrzymany został także kierowca auta – obywatel Tadżykistanu. Jego pobyt w Polsce jest legalny, posiada polską wizę. Straż Graniczna chce jednak ustalić jego rolę w zdarzeniu – wyjaśniła rzecznik.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl