Wenezuela: Silne trzęsienie ziemi

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 st. nawiedziło we wtorek północne rejony Wenezueli, głównie położone wzdłuż wybrzeża Morza Karabskiego. W stolicy Caracas ewakuowano ludzi z wysokich budynków; wystąpiły objawy paniki. Nie zanotowano jednak ofiar ani strat materialnych.

Według amerykańskiego Instytutu Geofizycznego (USGS) wstrząsy wystąpiły na głębokości 123 km a ich epicentrum znajdowało się w stanie Sucre, w odległości 20 km od słabo zaludnionego półwyspu Cariaco.

Trzęsienie ziemi nie spowodowało fal tsunami. W najbliżej położonym od epicentrum mieście Cumana początkowo mówiono o wielu rannych w centrum handlowym, gdzie urwała się winda. Informacje te jednak nie potwierdziły się.

Do największych trzęsień ziemi doszło w Wenezueli w roku 1967 w rejonie Caracas, kiedy zginęło ponad 200 osób i w 1997 r. w Cariaco (stan Sucre), które spowodowało śmierć 73 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl