Papua-Nowa Gwinea/ Trzęsienie ziemi; brak zagrożenia tsunami 

Trzęsienie ziemi o sile 6,8 w skali Richtera nawiedziło w piątek wybrzeże Papui-Nowej Gwinei, nie powodując jednak ostrzeżenia przed wystąpieniem fal tsunami w południowej części Pacyfiku. Nie ma doniesień o ofiarach i zniszczeniach.

Trzęsienie zarejestrowano na głębokości 61 kilometrów w odległości 128 km na południowy wschód od miasta Rabaul w prowincji Nowa Brytania Wschodnia – podały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Zarejestrowano także wtórne wstrząsy. Początkowo media podawały, że trzęsienie ziemi miało siłę 7,1 w skali Richtera.

Miasto leży w pobliżu wulkanu, którego wybuch doprowadził w 1994 roku do poważnych zniszczeń.

W czwartek też w okolicy doszło do wstrząsów o sile 6,9 w skali Richtera.

Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku podkreśliło w komunikacie, że wstrząsy nie wywołały groźnych fal. Wcześniej agencje informowały, że trzęsienie mogło doprowadzić do poważnego zagrożenia wysokimi falami oceanu.

Nie ma też informacji o ofiarach i zniszczeniach. Agencja Associated Press przypomina, że obszar, w okolicy którego doszło do wstrząsów jest słabo zaludniony.

Papua-Nowa Gwinea znajduje się w jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów na świecie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl