fot. flickr.com

Węgry: rekordowe zainteresowanie wyborami parlamentarnymi wśród Polaków

Rekordowa liczba Polaków zarejestrowała się w tym roku na Węgrzech do udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce – poinformował polski konsul Marcin Sokołowski.

„Mamy rekordową liczbę zarejestrowań. Jeszcze nigdy w Budapeszcie tylu wyborców nie wyraziło chęci głosowania. Liczba ta przekracza 1300 osób” – powiedział Sokołowski.

Dodał, że oprócz tego można spodziewać się, iż około 300 osób zgłosi się z zaświadczeniami wydanymi przez gminy, w związku z czym prawdopodobnie ponad 1500 obywateli polskich weźmie udział w wyborach.

„Nigdy wcześniej liczba wyborców nie przekroczyła 800” – zaznaczył polski konsul na Węgrzech.

Dla porównania powiedział, że w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wzięło udział 690 osób – 500 było zarejestrowanych, a 190 głosowało na podstawie zaświadczeń wydanych przez gminy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl