Węgry – 21 policjantów aresztowano na granicy z Ukrainą pod zarzutem korupcji

21 funkcjonariuszy węgierskiej policji granicznej aresztowano w ramach obławy na granicy z Ukrainą w związku z podejrzeniami o branie łapówek – poinformowała prokuratura generalna Węgier.

Według węgierskiej prokuratury, w związku z tą akcją przejście graniczne Zahony było w poniedziałek przez cały dzień zamknięte. W jego okolicach dokonano przeszukań w 39 domach, konfiskując domniemanym łapownikom tysiące euro.

Jak się twierdzi, policja graniczna w Zahony, gdzie ogniskuje się przemyt papierosów z Ukrainy, zwykła regularnie żądać od przekraczających granicę podróżnych łapówek w wysokości od 20 do 100 euro i egzekwować to. Zdarzało się również, że skorumpowani funkcjonariusze zezwalali na przekraczanie  granicy w jedną lub drugą stronę osobom czyniącym to nielegalnie. U wielu policjantów zainkasowane łapówki znaleziono w trakcie rewizji osobistej w bieliźnie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl