fot. PAP/EPA

Węgierski Fidesz może zostać usunięty z EPL

Donald Tusk nie wyklucza usunięcia węgierskiego Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej. Szef Europejskiej Partii Ludowej w liście do członków ugrupowania napisał, że nadejdzie czas, iż będą oni musieli przemyśleć stanowisko dot. wykluczenia  Fideszu.

Pismo zostało skierowane w środę do członków EPL, dwa dni po tym, jak parlament Węgier przyjął prawo o ochronie przed koronawirusem. Przyznaje ono gabinetowi Viktora Orbana bezterminową możliwość rządzenia za pomocą dekretów.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Dominik Tarczyński mówi, że były premier swoją postawą uprawia polityczną hipokryzje.

– Pandemia jest wykorzystywana przez Platformę Obywatelską i Donalda Tuska przeciwko rządom. Kiedy jest to wygodne, atakują Fidesz, Viktora Orbana, węgierski rząd. Kiedy jest to wygodne, atakują Prawo i Sprawiedliwość. Tak naprawdę można żartować, że Donald Tusk pewnie chciałby zapisać się do PiS-u, skoro przyjął taką, a nie inną narrację względem Węgier, gdyby to nie było żałosne. Są hipokrytami. To kolejny dowód tego, że wszystkie działania, jakie podejmują, nie mają nic wspólnego z troską o społeczeństwo, ale są polityczną, cyniczną grą – wskazuje europoseł Dominik Tarczyński.

Były premier Donald Tusk sugerował przełożenie majowych wyborów prezydenckich. Na Twitterze polityk pisał m.in., że kampania to konkurencja, a epidemia wyklucza kampanie.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl