Premiera książki „We wszystkim Chrystus”

Dziś swoją premierę ma książka red. Marzeny Nykiel pt. „We wszystkim Chrystus. O narodzie, Kościele, mediach i rodzinie”. Książka to rozmowa publicystki z ks. bp. Stanisławem Stefankiem TChr. W wywiadzie poruszane są rzeczy trudne, ale niezwykle ważne z punktu widzenia Kościoła i społeczeństwa.

Premiera „We wszystkim Chrystus” odbędzie się o godz. 19.00 w sali Muzeum Diecezjalnego w Łomży przy ul. Giełczyńskiej 20 A. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki.

Pozycja zawiera wspomnienia i opinie ks. bp. Stanisława Stefanka, obok historii jego życia kapłańskiego, poruszając tematy, m.in. ewangelizacji za pomocą mediów, rodziny jako drogi do świętości i zachodniej laicyzacji.

„We wszystkim Chrystus” to bardzo głęboka analiza – podkreśla autorka książki red. Marzena Nykiel.

– Analiza i podsumowanie stanu współczesnego świata – stanu ducha, intelektu. Ks. bp Stefanek to postać niezwykle bogata w doświadczenia kapłańskie i życiowe, która w niezwykle interesujący sposób diagnozuje ten dzisiejszy świat – mówi redaktor.

Rozmówca Marzeny Nykiel odnosi się także do sprawy ks. abp. Wielgusa czy kwestii Jedwabnego. „Podejmujemy też tematy, które przez lata były zakłamane, m.in. w świecie mediów” – tłumaczy redaktor naczelna portalu wPolityce.pl.

– Rozmawiamy o Jedwabnem, bo to przecież ks. Biskup był pasterzem tego miejsca wtedy, kiedy cała awantura o Jedwabne wybuchła. Mówiąc „awantura” mam na myśli polityczne naciski na pewne rozwiązania i obudowywanie tego miejsca pewną legendą, która miała wskazać jednoznacznie na winę Polaków. Ks. Biskup – jako osoba, która bezpośrednio zajęła się rozpoznaniem tej sprawy, dotarła do świadków, zebrała obszerną dokumentację na ten temat – mówi, jak ta prawda o Jedwabnem wyglądała, jaka była rola Polaków i jak wielki dramat spotkał tam społeczność żydowską, ale i polską – wyjaśnia red. Marzena Nykiel.

Ks. bp Stanisław Stefanek SChr jest Biskupem Seniorem Diecezji Łomżyńskiej. Urodził się w Majdanie Sobieszczańskim pod Lublinem 7 maja 1936 roku. Święcenia prezbiteratu przyjął w roku 1959, biskupie w roku 1980. Jest członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny oraz członkiem Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski.

„Od początku istnienia mediów ogólnopolskich, takich jak Radio Maryja czy Telewizja Trwam, ale też mediów regionalnych, takich jak powołane przez Niego Diecezjalne Radio Nadzieja, mogliśmy usłyszeć Jego głos. Katecheza, homilie, wykłady czy Rozmowy Niedokończone to antenowy czas w którym słyszeliśmy czym żyje i w jaki sposób postrzega i rozumie Kościół, Naród, Rodzinę J. E. Ks. Biskup dr Stanisław Stefanek TChr. Wielokrotnie podejmował się oceny często trudnych spraw naszej codzienności. Niestrudzony, konsekwentny, odważny i zdecydowany, a przede wszystkim patrzący na świat oczyma wiary wciąż pomaga zrozumieć świat” – czytamy na stronie internetowej odpowiedzialnego za wydanie książki SPES.

wewszystkimchrystus

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj