fot. pixabay.com

We Włoszech powstał transparent z listami dedykowanymi dzieciom z Ukrainy

Transparent długi na prawie cztery kilometry, złożony z listów do świętego Mikołaja dedykowanych dzieciom z Ukrainy, przygotowali uczniowie z Piemontu na północy Włoch. Prezentacji rekordowej długości kolażu towarzyszyła w niedzielę zbiórka pieniędzy dla mieszkańców zaatakowanego przez Rosję kraju.

Transparent rozwinięty na ulicach miejscowości Marene koło Cuneo ma 3841 metrów długości, co odpowiada wysokości szczytu Monviso w pobliskich Alpach Kotyjskich. Składa się z listów uczniów tamtejszych szkół, adresowanych do świętego Mikołaja, a dedykowanych ukraińskim dzieciom.

W inicjatywie tej uczestniczyły organizacje dobroczynne pomagające dzieciom i władze regionu Piemont.

Jak wyjaśniono, celem jest pomoc narodowi Ukrainy i bezbronnym dzieciom. Zapewnienie im leczenie i wsparcia, aby mogły przezwyciężyć wspomnienia tego straszliwego czasu.

Do wydarzenia w piemonckim miasteczku przyłączyły się lokalne firmy, które przeznaczyły pieniądze na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl