Waszyngton: W piątek rozmowy szefów obrony narodowej Chin i USA

W piątek w Waszyngtonie odbędą się rozmowy szefów obrony narodowej Chin i USA. W spotkaniu weźmie udział także sekretarz stanu USA i przedstawiciel Komunistycznej Patrii Chin.

Konsultacje między amerykańską a chińską stroną mają dotyczyć bezpieczeństwa. Stany Zjednoczone chciałyby też zawrzeć umowę handlową z Chinami podczas szczytu G20 w Buenos Aires, które będzie odbywać się na przełomie listopada i grudnia. Prezydent USA Donald Trump zlecił przygotowanie listy warunków Waszyngtonu do ewentualnej umowy handlowej z Chinami. Trump zarzuca Pekinowi wymuszanie transferu technologii od amerykańskich firm, nieuczciwe dotacje do rodzimego sektora technologicznego i brak wzajemności w barierach rynkowych i inwestycyjnych. Stany Zjednoczone nałożyły już cła na chiński eksport wart 250 mld dolarów rocznie, by ukarać Pekin za nieuczciwe praktyki handlowe, w tym kradzież amerykańskiej technologii i brak wzajemności w barierach rynkowych. Chiny odpowiedziały jak dotąd taryfami na sprowadzane z USA towary za 110 mld dolarów rocznie. Trump wyraził nadzieję na umowę handlową z Chinami, ale ostrzegł, że w przypadku braku porozumienia sięgnie po kolejne taryfy na produkty warte miliardy dolarów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl