fot. facebook.com/karmelitankibose.warszawa

Warszawskie karmelitanki modlą się za sprawcę pomazania klasztornego muru

Modlimy się za tego, kto to zrobił – napisały w czwartek warszawskie karmelitanki bose odnosząc się do pomazania murów ich klasztoru przy ul. Wolskiej. Zacytowały też słowa modlitwy: „Jezu, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem”.

Na zdjęciach zamieszczonych na profilu stołecznych karmelitanek widać klasztorne mury z wulgarnymi hasłami skierowanymi wobec PiS i kleru. Jak zaznaczyły, hasła te pojawiły się m.in. na świeżo położonym tynku na remontowanym budynku należącym do zakonu.

https://www.facebook.com/karmelitankibose.warszawa/posts/2448086578833874

„W tych ostatnich dniach nieustannie modlimy się za Polskę, za Kościół, o życie zgodne z wartościami Ewangelii, o ochronę każdego ludzkiego życia” – podkreśliły w swym wpisie karmelitanki.

Jednocześnie zacytowały fragment „Modlitwy o pokój” zatwierdzonej ostatnio na posiedzeniu Rady Stałej KEP: „Jezu, Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem”.

Karmelitanki bose są wspólnotą kontemplacyjną i klauzurową. Jako mniszki – są powołane do modlitwy za wszystkich ludzi: za kapłanów, za poszukujących, zagubionych, cierpiących, za cały Kościół i świat.

PAP

drukuj