fot. karmelsprecowo.pl

Bóg się rodzi w Karmelu

„Bóg się rodzi w Karmelu” – to tytuł płyty, którą siostry karmelitanki ze Spręcowa nagrały ze swoimi współbraćmi z Krakowa. Na płycie można znaleźć tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

W wielu klasztorach karmelitańskich do dziś pielęgnowana jest tradycja wspólnego kolędowania karmelitów bosych i karmelitanek bosych. Pomysł nagrania płyty z kolędami zrodził się w ubiegłym roku.

– W zeszłym roku udało nam się nagrać jedną kolędę, zrealizować video clip i siostry, kiedy zobaczyły, jakie mają możliwości wokalne, jak wspaniale wyglądają również w kadrze telewizyjnym, szybko zdecydowały się na to, aby pomimo klauzury, zamknięcia nagrać płytę kolędową – powiedział o. Mariusz Wójtowicz OCD.

Dla sióstr karmelitanek było to niecodzienne wydarzenie.

– W naszym Karmelu tutaj powstała praktycznie pierwsza część płyty. Udało nam się nagrać prawie wszystkie kolędy – mówiła s. Miriam od Jezusa OCD.

Partię męską nagrali ojcowie karmelici bosi w Krakowie. Na płycie można znaleźć tradycyjne polskie kolędy i pastorałki z dźwiękami harfy celtyckiej.

– To są właściwie wszystkie kolędy tradycyjne ale w bardzo ciekawych aranżacjach i w bardzo ciekawym klimacie, ponieważ jedynym instrumentem towarzyszącym, głównym instrumentem jest harfa celtycka – podkreślił o. Mariusz Wójtowicz OCD.

Wśród 15 nagranych utworów są dwa typowo karmelitańskie: „Nie masz ci nie masz” oraz „Jam jest dudka”.

– Płytę oczywiście można nabyć w naszym wydawnictwie karmelitów bosych w Krakowie, poprzez stronę internetową – podsumował karmelita bosy.

Niech ta płyta z kolędami rozbrzmiewająca w naszych domach jeszcze bardziej ubogaci nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl