W Warszawie odbyła się konwencja Solidarnej Polski

Podsumowanie dwóch lat rządzenia, plany na przyszłość, deklaracje o jedności obozu zjednoczonej prawicy oraz gotowość do kompromisu z prezydentem ws. reformy wymiaru sprawiedliwości – tak wyglądała dzisiejsza konwencja Solidarnej Polski, która odbyła się w stolicy. Jej gościem specjalnym był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zbigniew Ziobro, który jeszcze kilka lat temu odcinał się od Prawa i Sprawiedliwości, dziś mówi bardzo jasno: to Jarosław Kaczyński jest gwarantem jedności obozu Zjednoczonej Prawicy.

– Przeszło dwa lata temu zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły, działać razem, wspólnie, by dać nadzieję Polakom na lepsze życie. I myślę, że te dwa lata, które już nadchodzą, dwa lata rządzenia, są najlepszym dowodem na to, że to był sukces – zaznaczył prezes Solidarnej Polski.

Jedność w obozie Zjednoczonej Prawicy potwierdził Jarosław Kaczyński.

– Idziemy równo, w jednej kolumnie, czy może w dwóch kolumnach, ale ku jednemu celowi – wskazał prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Lider PiS-u dodał, że celem jest budowa sprawnego i silnego państwa.

– To na pewno będzie trudna droga i to będzie na pewno droga długotrwała. Żeby ją przejść, trzeba wygrywać kolejne wybory, a żeby wygrywać kolejne wybory – trzeba być razem – akcentował Jarosław Kaczyński.

W trakcie konwencji Solidarnej Polski prezes partii rządzącej nawiązał do spotkań z prezydentem Andrzejem Dudą dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.

– Wczoraj odbyłem spotkanie, o którym być może państwo słyszeli. Sądzę, że tu jesteśmy też na dobrej drodze do tego, żeby to przełamać, żeby ten incydent się zakończył i zakończył się dobrze – mówił prezes PiS.

Gotowość do współpracy z prezydentem zadeklarował minister Zbigniew Ziobro. Wyciągam rękę w imieniu swoim i solidarnej Polski – oświadczył polityk.

– Licząc, że nie osobiste sprawy, nie osobiste ambicje, ale Polska, nasza lojalność wobec wyborców, tego, co obiecywaliśmy – połączy nas we wspólnym wysiłku na rzecz dobrej zmiany, która leży na sercu nam wspólnie – wskazał lider SP.

Minister sprawiedliwości dodał, że jest gotowy przystać na propozycje prezydenta m.in. w sprawie funkcjonowania tylko jednej izby w Krajowej Radzie Sądownictwa.

– Znając swoje racje i argumenty szanujemy inny punkt widzenia i wrażliwość, bo najważniejszy jest wspólny cel: dobra zmiana w sądownictwie i ufam, że na zasadzie mądrego, dobrego kompromisu i porozumienia uda się ją zawrzeć. Nie ambicje osobiste się liczą, ale nasz wspólny cel – podkreślił Zbigniew Ziobro.

 

 TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl