fot. Nasz Dziennik

W Warszawie odbędzie się pikieta w obronie Mary Wagner

Przed ambasadą Kanady w Warszawie odbędzie się dziś pikieta w obronie Mary Wagner – uwięzionej za obronę życia dzieci poczętych. Manifestacja będzie miała miejsce w przypadającą dziś 44 rocznicę urodzin kanadyjskiej działaczki pro-life.

Pikietę poprzedzi Msza św. w kościele pw. św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży. Eucharystii o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Przemysław Drąg, krajowy duszpasterz rodzin. Po Eucharystii wszyscy udadzą się przed ambasadę Kanady, gdzie będą domagać się uwolnienia Mary Wagner z więzienia.

Do solidaryzowania się z działaczką pro-life zachęca dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

– Proponuję i proszę: módlmy się o uwolnienie Mary Wagner, o sukcesy cywilizacji życia w Kanadzie. Serdecznie chciałbym też prosić o wyrazy solidarności z tą bohaterska obrończynią życia. Wysyłajmy krótkie pocztówki, listy na adres więzienia do niej. Pokażmy, że pamiętamy o niej w naszych modlitwach i ufamy, że jej bohaterska postawa, jej cierpienia przyniosą wspaniałe rezultaty, że cywilizacja życia zwycięży także w Kanadzie – podkreślał Antoni Zięba.

8 grudnia ubiegłego roku Mary Wagner została aresztowana po raz siódmy. Teraz w więzieniu oczekuje na wyznaczenie terminu kolejnego procesu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj