fot. pixabay.com

Warszawa: w przeddzień 76. rocznicy śmierci płk. W. Pileckiego Instytut Pileckiego i Regionalne Centrum Krwiodawstwa organizują akcję krwiodawstwa

W sobotę, 25 maja, przypada 76. rocznica śmierci płk. Witolda Pileckiego, a zarazem Międzynarodowy Dzień Pamięci Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Dziś z tej okazji Instytut Pileckiego wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie organizują między innymi akcję krwiodawstwa.

W pobliżu Domu Bez Kantów na Krakowskim Przedmieściu ustawiony będzie specjalny krwiobus.

Mobilnej zbiórce krwi towarzyszyć będą działania o charakterze edukacyjnym – zapowiedział Jakub Kiersikowski z Instytutu Pileckiego.

Działania te obejmują m.in. pokazy materiałów filmowych, a także prelekcję autorki wystawy stałej w Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Zainteresowani będą mogli skorzystać ze zniżki na publikacje Instytutu Pileckiego.

Przez czas trwania akcji, w specjalnie stworzonej strefie gier w galerii DeBeKa, miłośnicy planszówek będą mogli spróbować swoich sił w grach historycznych przygotowanych przez Instytut Pileckiego, takich jak „Konspiracja” lub „Dom Turka”.

Udział w akcji zapowiedziały osoby ze świata kultury, sportu, a także wojskowi i młodzież.

Szczegóły na stronie Instytutu Pileckiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl