fot. PAP/Leszek Szymański

Warszawa: Trwa polsko–amerykańska konferencja dot. cyberbezpieczeństwa

W Warszawie trwa polsko–amerykańska konferencja dot. cyberbezpieczeństwa. W obradach biorą udział eksperci z dziedzin IT, innowacji, obronny i polityki zagranicznej z USA, Polski i innych krajów europejskich.

Dyskusja toczy się wokół roli innowacji, walki z dezinformacją oraz ochrony infrastruktury krytycznej.

W spotkaniu bierze też udział premier Mateusz Morawiecki. W swoim wystąpieniu mówił o złożoności problemu cyberbezpieczeństwa. Jego zdaniem, żaden kraj Zachodu nie poradzi sobie z tą kwestią w pojedynkę.

Szef rządu wezwał też inne państwa do zwiększenia nakładów na sektor cyberbezpieczeństwa.

– Apeluję do państwa, do waszych polityków i liderów, aby wydawać więcej na sektor cyberbezpieczeństwa, na tzw. cyberżołnierzy, aby chronić nasz internet. Nasi wrogowie na pewno nie będą czekać. Nasi wrogowie zbroją się nawet teraz i tylko odpowiedź kolektywna pozwoli na odparcie ataku. Tylko zdecydowana odpowiedź pozwoli na to, aby nasze narody i gospodarki były bezpieczne. Sektor cyberbezpieczeństwa musi być przez nas kontrolowany, żeby nie był kontrolowany przez naszych wrogów – wskazał Mateusz Morawiecki.

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa obradować będą do jutra. Wydarzenie jest częścią inicjatywy partnerstwa polsko–amerykańskiego „100 lat razem”. Organizatorem konferencji jest Atlantic Council.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl