fot. pixabay.com

Warszawa: Sesja rady miasta ws. wyroku sądu dotyczącego tzw. uchwał śmieciowych

Po południu w Warszawie odbędzie się specjalna sesja rady miasta ws. wyroku wojewódzkiego sądu administracyjnego związanego z tzw. uchwałami śmieciowymi. Posiedzenie zwołane będzie na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas sesji zostanie przedstawiona informacja prezydenta stolicy ws. uchwał śmieciowych. Chodzi o ustalenie różnych opłat w zależności od rodzaju zabudowy, w którym jest gospodarstwo domowe, co – według sądu – naruszyło przepisy. Wojewódzki sąd administracyjny częściowo unieważnił obowiązującą od ubiegłego roku stołeczną uchwałę śmieciową.

Warszawscy radni PiS zapowiadali w ubiegłym tygodniu, że będą się domagać informacji w tej sprawie.

– Chcemy rozmawiać o Warszawie w sposób poważny. Od 2018 r., czyli od wyboru na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, jako klub PiS prosiliśmy o spotkanie. Do tej pory żadne się nie odbyło, mimo wielokrotnych obietnic. Dosyć tego bałaganu! Jesteśmy po strasznej zimie, po awariach. Niech Warszawa w końcu zajmie się sobą samą. Niech ratusz pracuje na rzecz warszawiaków i nie robi błędów. Żądamy sesji nadzwyczajnej – mówił Cezary Jurkiewicz, szef klubu PiS w stolicy.

Wyrok wojewódzkiego sądu administracyjnego ws. uchwał śmieciowych zapadł 27 stycznia. Sąd rozpoznawał skargę jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Stołeczny ratusz zapowiadał kasację.

Od 1 kwietnia w Warszawie ma wejść w życie kolejny sposób naliczenia opłat za śmieci. Na uchwałę w tej sprawie skargę do sądu złożyła prokuratura.

RIRM

drukuj