fot. twitter.com/michal_kolanko

Warszawa: Przedkampanijne starcie na linii Jaki-Trzaskowski

W Warszawie trwa prekampania przed wyborami samorządowymi. Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy, rozpoczął dziś akcję „18 dzielnic w 18 godzin”. Oświadczył, że dzięki niej chce pokazać, że jest blisko ludzi. Internauci zwrócili jednak uwagę na sposób podróżowania Rafała Trzaskowskiego.

Kandydat Platformy Obywatelskiej postanowił dziś udać się w podróż metrem wspólnie z mieszkańcami Warszawy. Po przejechaniu jednej stacji skorzystał jednak z prywatnego busa.

Do tej sytuacji odniósł się dziś kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Polityk był pytany przez dziennikarzy o zarzuty Rafała Trzaskowskiego, jakoby kopiował jego pomysły dotyczące obietnic przedwyborczych.

– Mówić oczywiście można, tylko że ja konkretnie mogę się odnieść do jakiejś propozycji, którą rzekomo papuguję, ale wiem, których propozycji Rafała Trzaskowskiego na pewno nie papuguję. Nie papuguję propozycji związanej z tym, że obiecuje, iż będę jeździł komunikacją publiczna, a wsiadam do klimatyzowanego mercedesa. Tej propozycji nie papuguję. Nie papuguję również propozycji związanej z tym, że w Warszawie trzeba budować tylko kładki pieszo-rowerowe, a nie mosty. Nie papuguję także propozycji, że jeżdżę po miejscach, gdzie Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecywała, iż zrealizuje jakieś inwestycje w 2006 r. – nie zrealizowała ich, a Rafał Trzaskowski mówi, teraz w 2018 r., że jak zostanie prezydentem, to zrealizuje je dokładnie w tym samym miejscu – oznajmił Patryk Jaki.

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma odbyć się jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

 

RIRM

 

 

drukuj