Warszawa: IV Kongres Życia i Rodziny

„Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła, rodzina” – pod takim hasłem odbył się IV Kongres Życia i Rodziny w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie poświęcono postępującej ideologii gender, kwestii seksualizacji dzieci i młodzieży oraz tzw. edukacji antydyskryminacyjnej.

W kongresie brali udział przede wszystkim pedagodzy, działacze organizacji społecznych, samorządowcy i rodzice. To oni mają bezpośredni wpływ na kształt edukacji i kierunki wychowywania młodych Polaków.

Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin ks. Przemysław Drąg akcentował, że małżeństwo i rodzina z nikim nie musi walczyć.

– Podstawową wartością jest zawsze relacja małżonków – męża i żony, ojca i matki i – ja mam to doświadczenie, bo pracuje już wiele lat w duszpasterstwie – to jest podstawa. Jeżeli nauczymy, pokażemy, damy świadectwo, że ta miłość jest radosna, uśmiechnięta, ofiarna, to możemy przestać się lękać o wszystkie inne zagrożenia, bo one prędzej czy później rozbiją się o ten mur jedności małżeńskiej, miłości i uśmiechu. Myślę, że to jest ta wielka siła, którą mamy w ręku, że małżeństwo i rodzina z nikim nie musi walczyć. Są podstawową komórką społeczną i właśnie tam widzimy naprawdę miłość i ja jestem przekonany, że dzisiaj człowiek – jak nigdy wcześniej – bardzo tej miłości potrzebuje – powiedział ks. Przemysław Drąg.  

Eksperci wskazują, że postępująca seksualizacja dzieci np. w Niemczech jest przyczyną traum wielu młodych ludzi.

Organizatorem kongresu było Centrum Życia i Rodziny. Fundacja podejmuje w Polsce działania na rzecz rodziny i życia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl