fot. pixabay.com

Warszawa: 26-latek próbował ukraść auto, które wcześniej zostało skradzione w Niemczech

26-latek chciał ukraść auto, ale wpadł w ręce policjantów. Jak się okazało, ten samochód był wcześniej ukradziony w Niemczech – przekazała rzecznik bemowskiej policji, komisarz Marta Sulowska. Zatrzymany przez policję mężczyzna to recydywista. Trafił do aresztu.

Rzecznik poinformowała, że sprawca został zatrzymany, gdy zamierzał wsiąść do auta.

„Kiedy zorientował się, że jest obserwowany przez policjantów, podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Po chwili 26-latek był już w ich rękach” – powiedziała policjantka.

Wskazała, że w chwili zatrzymania mężczyzna miał założone lateksowe rękawiczki, a przy sobie plik kluczy oraz łamak.

„Tłumaczył jednak, że przyszedł tylko pobiegać” – zaznaczyła kom. Marta Sulowska.

Pojazd, który próbował ukraść, został wcześniej skradziony z Niemiec.

Po zatrzymaniu podejrzany został osadzony w policyjnej celi. Jak wyjawiła kom. Marta Sulowska, mężczyzna miał już wcześniej konflikty z prawem.

„Był zatrzymywany i notowany za różne przestępstwa. Trzykrotnie przebywał w zakładzie karnym, który ostatnio opuścił w październiku ubiegłego roku” – powiedziała.

„Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl