fot.PAP/Jakub Kamiński

Warmińsko-mazurskie: przysięga 60 kolejnych terytorialsów

W jednostce wojskowej w Braniewie 60 nowych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. Wśród nowych terytorialsów są m.in. absolwenci klas mundurowych.

Żołnierze, którzy w niedzielę w Braniewie złożyli przysięgę, wejdą w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nowi żołnierze pochodzą z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc, Giżycka, czy Morąga. Do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej wstąpili m.in. informatyk, logistyk, budowlaniec, mechanik, studenci różnych kierunków. Dużą grupę stanowili uczniowie szkół średnich i tegoroczni absolwenci klas mundurowych.

„Jestem przekonany, że sprostacie wszystkim niełatwym wyzwaniom, do czego zobowiązuje żołnierska przysięga” – napisał do przysięgających członków WOT minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Gdy nie nosicie munduru, realizujecie się w różnych obowiązkach, w różnych rolach. Jednakże łączy was wszystkich jedna wspólna myśl i pragnienie – to chęć służenia sprawie większej, niż indywidualne losy każdego z nas. To służba ojczyźnie” – powiedział dowódca 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady OT płk. Mirosław Bryś.

Obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej w całej Polsce służbę pełni ponad 20 tys. żołnierzy, w tym ponad 2 tys. terytorialsów z Warmii i Mazur.

PAP/RIRM

drukuj