fot. pixabay.com

Warmińsko-mazurskie: Kierował autem mając ponad 3,5 prom. alkoholu i sądowy zakaz

Ponad 3,5 prom. alkoholu miał kierowca zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Wielbarka (woj. warmińsko-mazurskie) – podała policja. Mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak podała policja, radiowóz drogówki mijał na trasie Głuch – Kucbork kierowcę daewoo matiza, który zwrócił uwagę funkcjonariuszy swoim zachowaniem. Dlatego natychmiast zawrócili, pojechali za nim i zatrzymali go do kontroli.

„Stan psychofizyczny mężczyzny już na pierwszy rzut oka wydawał się być niepokojący. Ponadto kierowany przez niego pojazd nie trzymał się drogi i wjeżdżał na pobocze” – przekazała st. sierż. Izabela Cyganiuk z policji w Szczytnie.

Przypuszczania mundurowych potwierdziły się. W organizmie 53-letniego kierowcy stwierdzono ponad 3,5 promila alkoholu. W trakcie weryfikacji danych w policyjnych systemach informatycznych ustalono, że mężczyzna ma prawomocny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Został zatrzymany w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamania zakazu sądowego.

Policja przypomina, że jazda po alkoholu wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

Zaostrzenie kar dla pijanych kierowców zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Chcę z całą mocą powiedzieć, że przystąpimy bardzo szybko także do prac legislacyjnych, które będą bardzo jasno określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu” – mówił szef rządu.

„To będzie odpowiedzialność nie tylko karna, ale to będzie odpowiedzialność polegająca na tym, że takie osoby będą zobowiązane do płacenia alimentów osobom, które pozostały przy życiu – osobom z rodziny, osobom poszkodowanym” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Wyjaśnił, że chodzi o to, „żeby wszyscy Polacy mieli jasność, że osoba, która pod wpływem alkoholu wsiada za kółko, to potencjalnie ktoś, kto może doprowadzić do zabicia innych osób”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl