fot. PAP/EPA

W. Zełenski wezwał Chile do wsparcia wysiłków MTK w celu aresztowania W. Putina

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski zaapelował we wtorek do parlamentu Chile o wsparcie Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze w sprawie wykonania nakazu aresztowania rosyjskiego dyktatora Władimira Putina.

„Wojny takie jak ta, którą Rosja prowadzi obecnie z Ukrainą, nie mogą być normą. To jest państwo faszystowskie. Państwo terrorystyczne. Państwo zła” – stwierdził prezydent Ukrainy.

„Dlatego apeluję: wspierajcie wysiłki Międzynarodowego Trybunału Karnego, który niedawno wydał nakaz aresztowania rosyjskiego dyktatora” – dodał.

Wołodymyr Zełenski zauważył w swoim przemówieniu, że „nie ma takiej zbrodni, której Rosja nie popełniła jeszcze prowadząc tę wojnę”.

„I nie ma takiego narodu, który mógłby pozostać obojętny lub neutralny wobec takiego zła” – dodał.

Prezydent Ukrainy podziękował także Republice Chile „za pryncypialne potępienie rosyjskiej agresji, za poparcie odpowiednich rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ”. I za udział Chile w humanitarnym rozminowywaniu Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl