W woj. mazowieckim prezes spółki handlującej butami w Wólce Kosowskiej został zatrzymany; miał wyłudzać VAT

Funkcjonariusze Działu Dochodzeniowo-Śledczego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami z KWP w Radomiu zatrzymali prezesa spółki handlującej butami w Wólce Kosowskiej. Miał on wystawiać nierzetelne faktury na kwotę ponad 7 mln złotych i na ich podstawie wyłudzać nienależny podatek VAT.

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Justyna Pasieczyńska, przekazała dziś, że mazowiecka KAS wspólnie z funkcjonariuszami zwalczającymi przestępczość gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali prezesa spółki handlującej obuwiem w Wólce Kosowskiej.

„Mężczyzna jest podejrzany o popełnienie szeregu przestępstw karnych i karnych skarbowych. Nadzorujący śledztwo Prokurator Prokuratury Okręgowej w Radomiu przedstawił zatrzymanemu zarzuty wystawiania nierzetelnych faktur na łączną kwotę ponad 7 mln złotych” – podała Justyna Pasieczyńska.

Został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podczas przeszukania pomieszczeń, w których prowadził działalność gospodarczą, służba skarbowa zabezpieczyła ponad ćwierć miliona złotych.

Rzecznik IAS w Warszawie poinformowała, że było to już drugie zatrzymanie w toku tego postępowania. W połowie sierpnia zatrzymany został obywatel Wietnamu, prezes spółki handlującej ubraniami na terenie Wólki Kosowskiej. Mężczyzna miał wystawiać nierzetelne faktury na kwotę 6,3 mln złotych i na ich podstawie wyłudzać nienależny podatek VAT.

KAS podała, że w proceder uwikłanych jest pięć spółek z branży tekstylnej, a sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.

PAP

drukuj