W weekend Misterium Męki Pańskiej w Giżycku i Gołdapi

W sobotę 13 kwietnia w Giżycku i w niedzielę 14 kwietnia w Gołdapi odbędą się Misteria Męki Pańskiej. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęły TV Trwam oraz Radio Maryja.

To już tradycja, że w Giżycku na Wzgórzu św. Brunona i w Gołdapi w centrum miasta odbywają się plenerowe widowiska odtwarzające śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.

To w pewnym sensie rekolekcje i przygotowanie do świąt Wielkiej Nocy – mówi ksiądz Mariusz Pawlina z Gołdapi.

– Osobiście nie wyobrażam sobie Wielkiego Postu bez przygotowań Misterium Męki Pańskiej. Pan Bóg chyba tak sprawił, że ta forma ewangelizacji jest owocna. Dla mnie jest to już osiemnaste Misterium, czyli osiemnasty Wielki Post, kiedy mogę tak przeżywać z ludźmi mękę Pańską – podkreśla ks. Mariusz Pawlina.

Praca nad widowiskiem to przeżycie duchowe dla aktorów, jak również dla wszystkich zaangażowanych – dodaje ks. Wojciech Kondratowicz z Giżycka.

– Dla nich to jest też swoiste przeżywanie Wielkiego Postu, ich ofiara, oddany czas, przygotowanie i wchodzenie w rolę danej postaci, w sposób szczególny w rolę Jezusa, Piłata, ale przede wszystkim uczestnictwo w czymś wielkim. Oni po prostu chcą na swój sposób przeżywać już teraz nabożeństwo, które chcemy zrobić i na Wzgórzu, i w Gołdapi na placu, żeby ten, kto przyjdzie, mógł razem z tymi aktorami przeżyć to, co działo się dwa tysiące lat temu; w jaki sposób Bóg ukochał człowieka i oddał za niego swoje życie – zaznacza ksiądz Wojciech Kondratowicz.

Misterium Męki Pańskiej w Giżycku w sobotę 13 kwietnia o godzinie 20.00. W Gołdapi w niedzielę, również o 20.00.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła TV Trwam oraz Radio Maryja.

radio5.com.pl/RIRM

drukuj