W Warszawie rozpocznie się dziś 9. Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Pod hasłem „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość” w Warszawie będzie przebiegał 9. Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Ma to być okazja do wymiany doświadczeń na temat rodzicielstwa i debaty o polityce rodzinnej.

Organizatorem rozpoczynającego się dziś zjazdu jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Jego prezes Joanna Krupska podkreśla, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa i o tym wraz z rodzicami i ich dziećmi będziemy mówić.

– Rodzina to pewien ciąg. To jest to co, przynosimy z przeszłości: to, co wartościowe, to, czego uczymy się od naszych rodziców, dziadków, pradziadków, co możemy kontynuować. Ale to także obecność w teraźniejszości. To także nasza inwestycja, bo bez rodziny nie ma przyszłości. Dzieci, które wychowujemy, wychowujemy na przyszłych obywateli Polski, którzy będą tę tradycję kontynuować w tym obszarze, którego jeszcze nie znamy, który się zmienia. Temu służą też spotkania wyjazdowe: żeby lepiej rozumieć, jak w tę przyszłość dobrze, mądrze inwestować – wskazuje Joanna Krupska.         

Według zapowiedzi organizatorów w sobotę panel społeczno-gospodarczy na Giełdzie Papierów Wartościowych otworzy premier Mateusz Morawiecki. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali m.in. minister rodziny Marlena Maląg i prezes Giełdy Marek Dietl.

Plenerowy 9. Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin potrwa do niedzieli. Zakończy go Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła para prezydencka.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl