fot. twitter.com/GDDKiA_Kielce

W Sylwestra możliwe przejaśnienia; gdzieniegdzie popada deszcz lub śnieg

Jak informuje IMGW, nad zachodnią i środkową Europą dominować będzie wyż znad Francji. Nad pozostałym obszarem przeważać będą niże. Polska będzie na skraju wyżu z centrum nad Francją, tylko początkowo nad wschodnimi krańcami zaznaczy się wpływ wypełniającego się niżu znad Białorusi. Pod koniec dnia, do zachodnich województw, przybliży się zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad Morza Norweskiego. Z zachodu napłynie dość ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i jeszcze będzie wzrastać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach śniegu; w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. C miejscami na wschodzie do 4 st. C na wybrzeżu, w rejonach podgórskich około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W Karpatach wiatr w porywach do 75 km/h powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północy i południu także deszczu ze śniegiem, w Małopolsce śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. C na wschodzie do 3 st.C na zachodzie i na wybrzeżu, w rejonach podgórskich od -5° st. C do -1° st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu nad ranem silny, w porywach do 75 km/h na wybrzeżu, do 60 km/h na zachodzie oraz do 70 km/h w Karpatach, z kierunków zachodnich. W Karpatach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj