fot. ipn.gov.pl

W sobotę w Kosowie Lackim odbędzie się ceremonia pogrzebowa kaprala Edwarda Iwanowskiego, ps. „Szatan”

Ceremonia pogrzebowa kaprala Edwarda Iwanowskiego, ps. „Szatan”, bohatera walk o niepodległość Polski, odbędzie się 23 listopada 2019 o godz. 10.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim.

Edward Iwanowski, ps. „Szatan”, był żołnierzem 30. Dywizji Piechoty Armii Krajowej poległym w walce z niemieckim okupantem 11 kwietnia 1944 r. w okolicy Telak. Szczątki kaprala Iwanowskiego zostały ekshumowane przez specjalistów na zlecenie Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa we wrześniu bieżącego roku w miejscowości Telaki, gm. Kosów Lacki.

Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk, biskup drohiczyński. Następnie kondukt w asyście honorowej Wojska Polskiego przejdzie na cmentarz parafialny w Kosowie Lackim, gdzie szczątki żołnierza Armii Krajowej spoczną w grobie.

W uroczystości udział wezmą m.in. zastępca dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN Joanna Piskorz oraz archeolog Biura, który nadzorował prace ekshumacyjne, Piotr Kędziora-Babiński.

Misją Instytutu Pamięci Narodowej jest odnalezienie wszystkich bohaterów narodowych, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Ojczyzny.

IPN/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl