W sobotę i w niedzielę w Radomiu Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show

Największe w Polsce, dwudniowe pokazy lotnicze Air Show rozpoczynają się w sobotę w Radomiu. Organizatorzy spodziewają się co najmniej 180 tys. widzów. Czekają na nich specjalne parkingi i linie autobusowe, a także wiele atrakcji na ziemi i w powietrzu.

Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w kraju. W tym roku uświetni obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego w Polsce. W sobotę i niedzielę na Air Show zaprezentuje się ponad 100 samolotów i śmigłowców z 22 państw. Oficjalne otwarcie pokazów z udziałem m.in. szefa MON Mariusza Błaszczaka zaplanowano na godz. 11.00. Pokazy rozpoczynają się o godz. 9.00.

Trasy dojazdowe do miejskich stref parkingowych zostały oznakowane tabliczkami z symbolem parkingu i z napisem AIR SHOW.

„Aby ułatwić kierowanie ruchem przez policjantów oraz strażników miejskich, samochody jadące na pokazy lotnicze, powinny mieć umieszczone za przednimi szybami białą kartkę formatu A4” – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Radomiu Katarzyna Piechota-Kaim.

W Radomiu przygotowano 15 płatnych stref parkingowych w różnych rejonach miasta. Część z nich to parkingi miejskie, a część prywatne.

„Paragony ze stref parkingowych zorganizowanych przez miasto uprawniają do przejazdów autobusami komunikacji miejskiej na odcinkach ze stref parkingowych do lotniska oraz z powrotem – bez konieczności kupowania dodatkowych biletów na przejazdy autobusami” – poinformowała rzeczniczka. Osoby niepełnosprawne mogą parkować samochody w miejskich strefach za darmo. Natomiast ci goście Air Show, którzy zostawią auta na parkingach prywatnych lub innych ogólnodostępnych miejscach, chcąc dotrzeć na lotnisko komunikacją miejską, muszą kupić bilety autobusowe.

W sobotę i niedzielę dojazd do lotniska zapewnią autobusy komunikacji miejskiej. Zostało uruchomionych m.in. pięć linii specjalnych: P1, P2, P3, P4 i P5 zapewniających bezpośredni dojazd w pobliże bram lotniska ze stref parkingowych. Autobusy kursują z dworca PKP oraz z osiedli: Michałów, Gołębiów, Halinów i Prędocinek. Na lotnisko można też dojechać autobusami linii: 1, 5, 11, 14, 17, 21.

Na Air Show można też przyjechać rowerem. W pobliżu wejścia przy Porcie Lotniczym została ustawiona stacja Radomskiego Roweru Miejskiego. Jednoślady można wypożyczyć na 27 stacjach rozmieszczonych w całym mieście.

Bilety na imprezę można kupić poprzez portal e-bilet.pl. Przed wejściem na lotnisko czynne są także kasy biletowe. Wejściówki rozprowadzane są też w Centrum Informacji Turystycznej znajdującej się naprzeciwko dworca PKP.

Organizatorzy przypominają, że w trakcie pokazów lotniczych obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i używania dronów w strefie lotniska Radom – Sadków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl