W Radomiu rozpoczęła się szesnasta edycja pokazów lotniczych Air Show

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zainaugurował Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2018 w Radomiu. To największa impreza lotnicza w Europie. W tym roku uświetnia ona obchody 100-lecia powstania lotnictwa wojskowego w Polsce.

W otwarciu pokazów wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz wojska. Podczas pokazów w Radomiu na niebie zaprezentuje się ponad 100 samolotów z 22 państw.

– To rzeczywiście wielkie wydarzenie, o olbrzymiej skali. Największe wydarzenie, jeśli chodzi o dotychczasowe pokazy lotnicze w Polsce, jedno z największych w Europie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego święta lotnictwa tu, w Radomiu – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Gen. broni Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych dziękował z kolei lotnikom za ich gotowość do obrony Ojczyzny.

– Lotnictwo to piękno i wolność, ale także ciężka praca i niebezpieczeństwo. Powszechny jest podziw dla pilotów wykonujących zadania w powietrzu. Wielu im zazdrości wyobrażając sobie, jak piękne, jak szybkie jest szybowanie w przestworzach. Za tym wszystkim stoi jednak ciężka praca oraz permanentne ryzyko. Ogromnie dziękuję lotnikom za ich pasję do ponoszenia tego trudu codziennie, za ich ogromny wysiłek, poświęcenie, w tym gotowość do obrony naszej Ojczyzny. Niech tegoroczne Air Show będzie czasem uznania i szacunku dla ich dokonań – podkreślał gen. broni Jarosław Mika.

Organizatorzy pokazów lotniczych spodziewają co najmniej 180 tys. widzów. Pokazom towarzyszyć będą m.in. bogata wystawa sprzętu rodzajów sił zbrojnych warsztaty familijne i taneczne oraz finał pokazów Radom Fashion Show.

W niedzielę wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl