fot. twitter.com

W poniedziałek rozmowy szefa KE z premierem Wielkiej Brytanii ws. brexitu

W poniedziałek szef Komisji Europejskiej Jean–Claude Juncker spotka się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Tematem spotkania będzie brexit.

To pierwsze spotkanie „w cztery oczy” obu polityków od lipca, gdy Boris Johnson objął stanowisko szefa brytyjskiego rządu. Szef Komisji Europejskiej oraz premier Wielkiej Brytanii spotkają się w Luksemburgu. Miejsce rozmów ma być „neutralne”, nie będzie to ani przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Luksemburgu, ani brytyjska ambasada w tym kraju. Spotkanie – jak podkreśla Natasha Bertaud, rzecznik Komisji Europejskiej – będzie miało charakter roboczego lunchu.

– Przewodniczący Juncker mówił od samego początku, że chce pracować konstruktywnie z premierem Johnsonem. Dotąd nie mieli okazji się spotkać – wskazała rzecznik KE.

Podczas spotkania politycy mają rozmawiać o brexicie. W brytyjskim parlamencie wciąż nie ma zgody co dokształtu umowy brexitowej, Boris Johnson jest zdeterminowany, by wyprowadzić Wielką Brytanię z Unii 31 października, nawet jeśli oznaczałoby to brexit bez umowy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj