fot. pixabay.com

W Polsce powstanie port zbożowy

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Telus, poinformował, że będzie w Polsce port zbożowy. Spółka RSSI podpisała umowę na przeprowadzenie tej inwestycji.

Informacje te przedstawił szef resortu rolnictwa podczas spotkania Prawa i Sprawiedliwości z wyborcami w Przysusze. Port zbożowy usprawniłby transport zboża, m.in. z Ukrainy.

Nasza spółka RSSI (Rolno-Spożywcza Spółka Inwestycyjna) podpisała umowę z Portem Gdańskim na port zbożowy. Nareszcie mamy port zbożowy – poinformował Robert Telus.

Minister rolnictwa podkreślił też, że dzięki twardym decyzjom rządu zboże ukraińskie nie trafia na polski rynek. Powiedzieliśmy, że nie pozwoliliśmy, aby ukraińskie zboże zalewało polski rynek – zaznaczył szef resortu rolnictwa.

Robert Telus powiedział też, że interes polskiego rolnika jest dla rządu ważniejszy niż interes jakiegokolwiek biurokraty z Unii Europejskiej czy jakiekolwiek decyzje.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl