fot. pixabay.com

W Polsce możliwe gwałtowne burze

Synoptycy ostrzegają dziś przed gwałtownymi burzami. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć silne opady i porywy wiatru do 90 km/h.

Zapowiada się kolejny upalny dzień. Dziś jednak zagrzmi. Front burzowy będzie przesuwał się z zachodu na wschód.

– Najgroźniejsze burze wystąpią w pasie od Warmii, zachodniej części Mazur, przez Kujawy, północne Mazowsze po Dolny Śląsk i Opolszczyznę. To są te najgroźniejsze burze, ale praktycznie w całym kraju od Pomorza Zachodniego po centrum spodziewamy się burz – mówi Małgorzata Tomczuk, synoptyk z centralnego biura prognoz IMGW.

Synoptycy zalecają, aby na bieżąco śledzić komunikaty Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Więcej o pogodzie tuż po serwisie informacyjnym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl