fot. wikipedia.org

W pierwszym kwartale 2020 r. mają zostać podpisane umowy na dokończenie drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim

Na przełomie marca i kwietnia mają zostać podpisane umowy na dokończenie drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber. 

Chodzi o trzy odcinki o łącznej długości ponad 55 km. Są to połączenia na trasie: Nowe Marzy – Dworzysko, Dworzysko – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

– Zakładamy, że podpiszemy umowy na dokończenie tych odcinków, które zostały wypowiedziane. Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału bieżącego roku, czyli na przełomie marca i kwietnia chcemy podpisać umowy na trzy odcinki drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim. Te odcinki, które zostały przerwane z racji tego, że wykonawcy nie realizowali terminów, nie realizowali umów zawartych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział w Sejmie Rafał Weber.

Przerwanie prac przy budowie trzech odcinków drogi S5 było związane z zerwaniem umowy z włoską firmą budowlaną Impresa Pizzarotti. Wykonawca nie powrócił na plac budowy po zimowej przerwie, która skończyła się w połowie marca ubiegłego roku. Wcześniej firma przedstawiła roszczenia finansowe w związku z realizacją S5. Żądania motywowała wzrostem cen na rynku budowlanym.

 

RIRM

drukuj