fot. PAP/EPA

W Peru zginęło najmniej 36 osób w efekcie osunięć ziemi wywołanych ulewami

Co najmniej 36 osób zginęło w Peru w rezultacie powodzi i osunięć ziemi spowodowanych przez intensywne opady deszczu. Najwięcej szkód żywioł wyrządził w południowej części kraju – wynika z informacji podawanych w środę przez miejscowe media.

Jednym z najbardziej doświadczonych regionów kraju, jak podała peruwiańska obrona cywilna, jest Arequipa. Potwierdzono tam zgony 15 osób.

W regionie Arequipa, jak podały lokalne władze, poszukiwanych jest co najmniej 20 osób. W akcji ratowniczej bierze udział wojsko.

Większość poszkodowanych w kataklizmie to ofiary lawin błota, które zniszczyły tysiące budynków. W wielu miejscowościach na południu kraju nie działa sieć wodociągowa.

Padające od weekendu w Peru intensywne deszcze doprowadziły do wylania kilku dużych rzek, m.in. Lima, Ica, Arequipa, Tacna i Apurimac.

Ulewy wyrządziły też poważne szkody w sąsiedniej Boliwii, gdzie do wtorku rano ewakuowano w związku z powodziami kilkadziesiąt tysięcy osób.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl