fot. Dawid Tomaszek

W Panamie zakończyła się diecezjalna część ŚDM

W Panamie zakończyła się diecezjalna część Światowych Dni Młodzieży. Ich uczestnicy zjeżdżają się już do stolicy kraju, gdzie spotkają się z Ojcem Świętym Franciszkiem.

W Panamie trwają ostatnie przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już jutro. Papież Franciszek do Panamy przyjedzie w środę. Ojciec Święty spotka się tego dnia z tutejszymi władzami oraz biskupami. Z kolei w czwartek oficjalnie otworzy ŚDM. Na piątek zaplanowana jest Droga Krzyżowa, a na sobotę wspólne czuwanie. Całość zakończy się w niedzielę – odbędzie się Msza św. posłania, podczas której Papież wskaże kolejny kraj, który będzie organizatorem następnych Światowych Dni Młodzieży.

Jeśli chodzi o Polaków, którzy przybyli do Panamy, to trzeba zaznaczyć, że jest to najliczniejsza grupa z całej Europy, która liczy ok. 3,5 tys. osób. To niewątpliwie sukces organizacyjny, mimo dużej odległości i wysokich kosztów podróży. Wkład w ten sukces ma także Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które jest jednym z organizatorów Rejsu Niepodległości, płynącego od końca maja dookoła świata, a Światowe Dni Młodzieży w Panamie są jego głównym punktem.

Dar Młodzieży wpłynie do tutejszego portu jutro. Część uczestników znajduje się w Panamie już od tygodnia. Dotychczas brali udział w spotkaniach formacyjnych oraz warsztatach muzyczno-tanecznych, które miały ich przygotować do koncertu „Polska dla Panamy”, który odbędzie się tutaj już 23 stycznia.

Konrad Janik/TV Trwam News/RIRM

drukuj