fot. PAP/EPA

W Oslo policja zastrzeliła grożącego ludziom nożownika

Norweska policja zastrzeliła we wtorek w Oslo 30-letniego mężczyznę, który groził przechodniom nożem, a podczas zatrzymania zranił jednego z funkcjonariuszy. Służby wykluczyły motyw terrorystyczny.

Próbujący dostać się do policyjnego radiowozu napastnik z nagim torsem zmarł w wyniku odniesionych ran w szpitalu.

„Ta osoba jest nam wcześniej znana, ma swoją historię. Na tej podstawie wnioskujemy, że działała w pojedynkę. Nic nie wskazuje, aby był to akt terroru” – oświadczył na konferencji prasowej inspektor policji Egil Jorgen Brekke.

Według gazety „VG” nożownikiem był 30-letni pochodzący z Czeczenii obywatel Rosji. W ubiegłym roku został skazany na przymusową opiekę psychiatryczną za zranienie nożem mężczyzny, a także groźby wobec innych osób, zakłócanie spokoju oraz podpalenie budynku, w którym mieszkał. Wówczas zlecone przez sąd badanie wykazało, że mężczyzna wykazuje cechy psychotyczne i w chwili popełnienia przestępstw był niepoczytalny.

W połowie października w Kongsbergu pod Oslo 37-letni wyposażony w łuk, strzały oraz broń białą Duńczyk Espen Andersen Brathen zabił pięć osób, a trzy inne ranił. Wcześniej cierpiał na zaburzenia psychiczne.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl