fot. pixabay.com

W Nowej Zelandii cztery osoby zostały ranne w ataku nożownika w Auckland

Cztery osoby zostały ranne wskutek ataku nożownika w Auckland w Nowej Zelandii – poinformowała dzisiaj agencja Associated Press.

Komendant okręgowa policji w Auckland, Naila Hassan, powiedziała, że atak, który miał miejsce na przedmieściu Murrays Bay, był przypadkowy, a podejrzany został zatrzymany. Nic nie wskazuje na to, że było to przestępstwo z nienawiści, ponieważ ofiary były różnej płci, pochodzenia etnicznego i w różnym wieku.

Napastnik został powalony na ziemię przez przechodniów. Mężczyzna został otoczony i obezwładniony przy użyciu kul ortopedycznych.

„Wykazali się niezwykłą odwagą” – powiedziała Naila Hassan.

„To była bardzo dynamiczna akcja, na którą nasza policja zareagowała szybko i zatrzymała sprawcę” – dodała.

Wszyscy napadnięci odnieśli lekkie obrażenia. Również nożownik został lekko ranny podczas zatrzymania i musiał być hospitalizowany.

W ubiegłym roku w Nowej Zelandii miały miejsce dwa poważne ataki nożowników. Jeden z nich został uznany za atak terrorystyczny, w drugim przypadku nie doszukano się motywu.

W pierwszym przypadku ekstremista, zainspirowany przez Państwo Islamskie, zaatakował pięć osób w supermarkecie w Auckland. Zanim został zastrzelony przez policję, ciężko ranił trzy osoby, a dwóm zadał lżejsze obrażenia. Wszyscy zaatakowani przeżyli.

Drugi przypadek miał miejsce w supermarkecie w Dunedin na wschodnim wybrzeżu Wyspy Południowej. Tam szaleniec ranił cztery osoby, w tym trzy ciężko, po czym został powstrzymany przez pracowników i klientów sklepu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl