W najbliższy czwartek odbędzie się XX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Przyszłość cywilizacji zachodu”

W najbliższy czwartek o godz. 10.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. św. Jana Pawła II rozpocznie się XX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Przyszłość cywilizacji zachodu”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

„Odkłamać słowo – spór o miejsce retoryki w kulturze” jest hasłem sympozjum, które organizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski we współpracy z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. Pierwszego dnia, czyli w najbliższy czwartek, swoje prelekcje wygłoszą goście ze Stanów Zjednoczonych oraz polskich uczelni – WSKSiM, KUL i UKSW.

„Retoryka kryzys czy renesans” to temat wystąpienia prof. Piotra Jaroszyńskiego, które o godzinie 10.00 rozpocznie sympozjum. Zagadnienie metafizyki i słowa poruszy prof. Artur Andrzejuk. Z kolei dr Imelda Chłodna-Błach wygłosi prelekcję zatytułowaną „Potrzeba retoryki w edukacji”.

Drugiego dnia – w piątek – zaplanowana jest sesja doktorancko-studencka. Wszystkie wykłady odbędą się na platformie internetowej Teams. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

TV Trwam News

drukuj