fot. PAP/Radek Pietruszka

W MKiDN podpisano umowę o współprowadzeniu Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd województwa wielkopolskiego będą wspólnie budować Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Dziś podpisano specjalną umowę w tej sprawie.

Muzea pełnią bardzo ważną rolę.

– Żadna wspólnota – widzimy to niestety wyraźnie w takich okolicznościach, jakie mamy za granicą wschodnią – nie potrafi funkcjonować bez swojej tożsamości, bez więzi, które nas łączą, bez wspólnych wartości, a one wszystkie są kreowane, tworzone i podtrzymywane poprzez odpowiednią relację do naszego dziedzictwa i do historii. Do tego są potrzebne instytucje muzealne. Dlatego je w Polsce budujemy – powiedział prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Dziś szef resortu podpisał umowę z marszałkiem województwa wielkopolskiego, Markiem Woźniakiem, o współprowadzeniu Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. To umożliwi wspólną budowę najważniejszego oddziału tego muzeum poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu.

– Będziemy mieli instytucję z prawdziwego zdarzenia. To jedna z 300 inwestycji, które ministerstwo kultury w ostatnim czasie albo realizuje, albo współrealizuje, współprowadzi z różnymi podmiotami – dodał prof. Piotr Gliński.

Łączne koszty budowy placówki oszacowano na 370 mln złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl