fot. twitter.com

W MIiR odbyła się konferencja nt. zaangażowania przedsiębiorców w walkę ze smogiem

W siedzibie resortu inwestycji i rozwoju odbyła się dziś konferencja poświęcona zaangażowaniu przedsiębiorców w walkę ze smogiem. Przedstawiono również raport dotyczący m.in. walki z problemem.

Podczas spotkania zaprezentowano raport opracowany przez Warsaw Enterprise Institute przy współpracy z Instytutem Jagiellońskim. Raport zawiera wskazania przyczyn smogu, ocenę dotychczasowej walki z nim, a także wytyczne na przyszłość.

Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste powietrze”, zaznacza: „aby skutecznie walczyć ze smogiem, potrzebne jest zaangażowanie sektora przedsiębiorców”.

– Dzięki uruchomieniu rządowego programu i dzięki włączeniu się przedsiębiorców w ten program, możemy poprawić jakość powietrza w Polsce. (…) Rolą państwa jest uporządkowanie środków publicznych, które są przeznaczone na jakość powietrza w kraju i stworzenie przejrzystych, jasnych programów, które pozwolą te środki publiczne dobrze wydawać. Natomiast nie da się tego zrobić bez potencjału produkcyjnego przedsiębiorców, bez małych i średnich przedsiębiorców, którzy będą realizować zadanie termomodernizacyjne. Przedsiębiorcy – zarówno ci duzi i mali – mogą brać udział w programie termomodernizacyjnym – mówi Piotr Woźny.

Rząd zachęca firmy do zaangażowania się m.in. w program wymiany kotłów, a także walkę z ubóstwem energetycznym. Współpraca z sektorem przedsiębiorstw ma stanowić jeden z filarów realizacji rządowego programu „Czyste powietrze”.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj